Squid Game - sezon 2. Premiera, fabuła, aktorzy i postacie, które powrócą w 2 sezonie serialu od Netflix

Anita Stryjewska
Anita Stryjewska
Squid Game sezon 2 potwierdzony i są już plany, dotyczące jego fabuły.
Squid Game sezon 2 potwierdzony i są już plany, dotyczące jego fabuły. Netflix/materiały prasowe
Udostępnij:
Serial w reżyserii Hwang Dong-hyuk od Netflix to absolutny hit, który pobił dotychczasowe rekordy oglądalności platformy. Jego kontynuacja była więc wręcz oczywista. Co więc wiadomo na temat 2 sezonu serialu Squid Game?

Spis treści

Osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z południowokoreańskimi serialami lub filmami, miały w ostatnich latach sporo okazji, aby to nadrobić. Wystarczy wspomnieć jeden z lepszych filmów o zombie – Zombie ekspres, czy też nagrodzony w 2019 roku Oscarem w kategorii najlepszy film – Parasite. Nie ukrywajmy jednak, że dopiero zrobiony przez Netflix serial Squid Game spowodował prawdziwy szał na tle koreańskich produkcji. Co ciekawe, reżyser serialu przez około 10 lat nie mógł znaleźć chętnego na zakup scenariusza i teraz prawdopodobnie wiele osób ma sobie to za złe.

Squid Game, czyli gra kalmara

Serial Squid Game zadebiutował na Netflix 17 września i prawdopodobnie nawet włodarze serwisu nie oczekiwali takiego sukcesu. Produkcja z miejsca trafiła bowiem na szczyty list najchętniej oglądanych seriali i pobiła wszelkie, dotychczasowe rekordy oglądalności serwisu. Fabuła opiera się na specyficznym turnieju, do którego zaproszenia dostały setki ludzi, dotychczas nie radzących sobie w życiu. Nagroda jest natomiast ogromna i trafi do zawodników, którzy wytrwają do końca i przezwyciężą wszystkie wyzwania. Cena za niepowodzenia jest jednak spora, a jest nią śmierć.

Sukces Squid Game leży m.in. w niezwykłym połączeniu surrealizmu otoczenia i poszczególnych zdań, z przyziemnymi, ludzkimi dramatami. Główną siłą napędową produkcji jest jednak pokazanie ludzkich postaw w określonych sytuacjach i to, co z pozoru zwyczajni ludzie są w stanie zrobić dla zwycięstwa. Co tu dużo mówić, Squid Game wciąga i pozostawia niemal bez tchu, jak tytułowa kałamarnica.

Sezon 2 serialu był pod znakiem zapytania

Niewątpliwy sukces serialu Squid Game sprawił, że jedynie kwestią czasu było jego kontynuowanie. W tym przypadku jednak, nie było to tak proste. Jak już bowiem wspomniano, Netflix kupił prawa do przeniesienia na ekran scenariusza autorstwa Hwang Dong-hyuk, który został także reżyserem serialu. Prawa do marki należą więc całkowicie do jej twórcy, dla którego kontynuowanie produkcji wcale nie było tak oczywiste i to z kilku powodów.

W Squid Game musi panować porządek, nic nie dziele się bez wiedzy i decyzji organizatorów.
W Squid Game musi panować porządek, nic nie dziele się bez wiedzy i decyzji organizatorów. Netflix/materiały prasowe

Po pierwsze, Hwang Dong-hyuk nie spodziewał się takiego sukcesu, który jak przyznał reżyser – nieco go przytłoczył i nie zakładał, że otrzyma możliwość jej kontynuowania. Przez to nie miał on także pomysłu na kontynuację zamkniętej w jego mniemaniu historii. Kolejną sprawą jest to, iż twórca planował po serialu skupić się na filmie swego autorstwa i nawet podejmując się wstępnie prac nad 2 sezonem Squid Game, planował zrobić to po zakończeniu drugiego projektu. Okazuje się jednak, że włodarze Netflix wraz z fanami produkcji ostatecznie przekonali reżysera oraz scenarzystę do podjęcia się zadania kontynuacji hitu i to szybciej, niż zamierzał.

Premiera sezonu 2 Squid Game - kiedy?

Dlatego też, dopiero stosunkowo niedawno otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie planów względem 2 sezonu Squid Game. Poinformował o tym na ostatniej konferencji jeden z dwóch dyrektorów generalnych Netflix - Ted Sarandos. Co więcej, nie tylko potwierdził on zamówienie 2 sezonu serialu, ale także stwierdził, że "To dopiero początek uniwersum Squid Game".

Niestety, na kontynuację serialu trzeba będzie jeszcze długo poczekać, nawet pomimo bezpośredniego zaangażowania jego twórcy. Jak bowiem sam właśnie przyznał, ma on "nadzieję" na to, iż drugi sezon pojawi się przed końcem 2024 roku. Co oczywiście nie jest dobra wiadomością. Czym spowodowany jest tak długi termin? Po pierwsze tym, że reżyser jest obecnie zaangażowany w inny projekt, a mianowicie w ekranizację książki Umberto Eco pod tytułem "Killing Old People Club", czyli film K.O. Club. Co więcej, w jednym z wywiadów twórca przyznał, że cały scenariusz do 2. sezonu Squid Game jest jeszcze w jego głowie. Nie oznacza to jednak, że nic nie wiadomo na temat fabuły planowanej kontynuacji oraz jej obsady.

Squid Game – reżyseria i obsada

Tak więc, po zakończeniu rozmów z Netflix, za stworzenie drugiego sezonu Squid Game ponownie odpowiadać będzie twórca marki - Hwang Dong-hyuk. Swój udział w produkcji potwierdził już także aktor wcielający się w główną postać pierwszego sezonu, czyli uczestnika 456 - Seong Gi-huna.

W 2 sezonie Squid Game główny bohater jest oczywisty.
W 2 sezonie Squid Game główny bohater jest oczywisty. Netflix/materiały prasowe

Lee Jung-Jae, ponieważ o nim mowa poinformował, że jest już po wstępnych ustaleniach z reżyserem na temat przyszłej osi fabularnej 2 sezonu. W wywiadzie dla magazynu People aktor ujawnił wstępnie jedynie, że liczy na ciekawy zwrot akcji w drugim sezonie i że jego bohater ponownie weźmie udział w rozgrywkach niebezpiecznego turnieju. Odnosząc się do rozmów z twórcą marki stwierdził:

Mam nadzieję, że będzie uwzględniony zwrot akcji, który zaskoczy i mnie, jak i widzów. Jeżeli będzie przewidywalny, to nie sprawi nikomu przyjemności. Nie mam pojęcia, co to będzie i na jaką skalę, jedyne co mi powiedział, to że Seong Gi-hun znów pojawi się w programie oraz że ponownie weźmie udział w rozgrywce na arenie. - Lee Jung-Jae

Lee Jung-Jae jest wiec jedynym, potwierdzonym oficjalnie aktorem, który pojawi się w kolejnej odsłonie Squid Game. Powstało już jednak sporo dywagacji i przypuszczeń co do tego, kto jeszcze mógłby powrócić w 2 sezonie serialu. Pierwszy na myśl przychodzi oczywiście Game Master, czyli Seong Gi-hun.

Seong Gi-hun powróci i co dalej? Fabuła

Nieco więcej na temat fabuły drugiego sezonu Squid Game ujawnił w kilku ostatnich wywiadach sam jego twórca. Hwang Dong-hyuk oczywiście nie może zdradzić zbyt wiele na temat historii, aby nie psuć zabawy podczas przyszłych seansów. Wiadomo już jednak, że postać Seong Gi-huna nie tylko powróci w kontynuacji, ale ponownie będzie jej głównym bohaterem. W rozmowie ze stacją KBS reżyser oznajmił, co będzie celem fabularnym drugiego sezonu serialu:

Celem będzie historia Seong Gi-Huna, który odkrywa tajemnice organizacji stojącej za grą (…) Nadrzędną fabułą drugiego sezonu będzie historia ludzi, których spotyka Gi-Hun i ludzi, za którymi ściga - Hwang Dong-hyuk

Zasady są proste - przegrana oznacza śmierć.
Zasady są proste - przegrana oznacza śmierć. Netflix/materiały prasowe

Z kolei w wywiadzie dla Entertainment Weekly reżyser nawiązał do przemiany, jaką przechodzi główny bohater w trakcie historii i tego, jak wpłynęło to na jego dzisiejsze życie.

W pierwszym sezonie Gi-hun poddany jest niezwykle trudnej próbie. Robi wszystko, aby nie zatracić swojego człowieczeństwa. Wydaje mi się, że logicznym zabiegiem byłoby pokazanie, jak doświadczenie udziału w grach wpłynęło na sposób, w jaki podchodzi do życia. Po latach niedoli i życia ze starszą matką będzie chciał wziąć sprawy w swoje ręce. - Hwang Dong-hyuk

Padło też intrygujące nawiązanie do Gwiezdnych Wojen (jeśli nie zakończyliście sezonu 1, to lepiej tego nie czytajcie).

Prowadzącego, który jest również byłym zwycięzcą rozgrywek, porównałbym do postaci Lorda Vadera (mówił o postaci granej przez Lee Byung-huna przyp. red.) Będzie musiał poradzić sobie z bardzo trudną sytuacją i to będzie dla niego największy test. - Hwang Dong-hyuk

Ciekawe jest także stwierdzenie twórcy Squid Game w innej rozmowie, że Seong Gi-hun nie tylko powróci, ale zrobi też „coś dla świata”.

Biorąc pod uwagę, że aktor wcielający się w główną postać potwierdził, że jego bohater ponownie zawalczy na arenie, to możemy się domyślać, że będzie to wyglądało zgoła inaczej. Będziemy teraz mieli do czynienia z człowiekiem odmienionym przez dotychczasowe doświadczenia i pragnącym "zrobić coś dla świata", poprzez uderzenie w organizacje organizującą zabójczy turniej. Przyszłość Squid Game w 2 sezonie prezentuje się więc nie mniej ciekawie, niż to, co mieliśmy okazję obserwować dotychczas.

Reżyser skorzysta z pomocy innych scenarzystów

Scenariusz Squid Game powstał już ponad dekadę temu, więc jego twórca miał wiele czasu na jego przygotowanie. Teraz z kolei sam przyznał, iż nie był przygotowany na taki sukces i kontynuowanie serialu, w związku z czym nie ma jeszcze żadnych materiałów, związanych z 2 sezonem. Zdradził on jednak ogólny zarys i zamierzenia względem produkcji, które wyklarowały się już po sukcesie. Niemniej, Hwang Dong-hyuk zapytany o scenariusz i presję przyznał, że skorzysta z pomocy innych scenarzystów i zamierza zaprosić kilka osób do współpracy nad scenariuszem 2 sezonu Squid Game.

Myślenie o tym jest dość męczące. Ale gdybym miał to zrobić, na pewno nie zrobiłbym tego sam. Rozważałbym skorzystanie z pokoju scenarzystów i chciałbym mieć wielu doświadczonych reżyserów. - Hwang Dong-hyuk

Miejmy nadzieję, że przyspieszy to prace nad serialem i wspomoże twórcę w stworzeniu równie dobrego materiału źródłowego, jak ten, będący podstawą pierwszego sezonu.

Postacie, które powrócą w drugim sezonie serialu

Jak już wspomniano, Lee Jung-Jae jest obecnie jedynym, potwierdzonym aktorem, który pojawi się w kolejnej odsłonie Squid Game. Powstało już jednak sporo dywagacji i przypuszczeń co do tego, kto jeszcze mógłby powrócić w 2 sezonie serialu. Oczywiście, większość postaci z 1 sezonu już nie żyje, ale niewykluczone, że mogą one powrócić w retrospekcjach. Skupmy się jednak na kontynuacji historii, a nie wspomnieniach.

Front Man

W kontekście powrotu w 2 sezonie pierwszy na myśl przychodzi oczywiście Front Man, grany przez Lee Byung-huna. Tym bardziej, iż finałowy odcinek Squid Game kończy się dialogiem głównego bohatera właśnie z tą postacią i wiadomo, że to właśnie on organizuje kolejny turniej.

"Po drugiej stronie maski" i w drugim sezonie serialu.
"Po drugiej stronie maski" i w drugim sezonie serialu. Netflix/YouTube

Wiele osób zastanawiało się także, po co zatrudniać aktora tak popularnego i pozwolić mu "pokazać się" na ekranie jedynie w kilku krótkich scenach. Lee Byung-hun jest bowiem gwiazdą w Korei, ale wystąpił także w kilku Hollywoodzkich produkcjach, jak nowa wersja Siedmiu Wspaniałych, Red 2 czy Terminator: Genesis. Być może więc, w 2 sezonie będzie okazja, aby pozwolić aktorowi bardziej błyszczeć na ekranie.

Mężczyzna w garniturze

Kolejny słynny aktor, który pojawił się zaledwie dwa razy w serialu, to Too Gong. Co więcej, jego postać nie otrzymała nawet imienia i opisywana jest, jako "Mężczyzna w garniturze". Niemniej, aktor znany z tez z serialu Sailent Sea oraz Zombie Express odegrał istotną rolę w Squid Game.

Taka gwiazda pojawiła się jedynie na moment w Squid Game, może więc zagości na dłużej w drugim?
Taka gwiazda pojawiła się jedynie na moment w Squid Game, może więc zagości na dłużej w drugim? Netflix/screen z serialu Squid Game

To on bowiem "zwerbował" głównego bohatera i to poniekąd jego widok skłonił Gi-huna do wendety, zamiast odlotu do USA. Możliwe więc, że mężczyzna w garniturze pojawi się i może nawet "rozwinie" w kolejnych odcinkach.

Joon-ho Hwang

Ta możliwość może niektórych zaskoczyć, wszak Joon-ho Hwang, czyli nasz wytrwały i szukający brata policjant nie żyje. Jednakże, w scenie ostatecznego rozrachunku widać, że Front Man w istocie nie chce skrzywdzić brata, ale pozostawienie go przy życiu w obecności innych również nie wchodzi w rachubę. Ostatecznie widzowie są świadkami, jak Joon-ho Hwang dostaje postrzał w okolice pomiędzy sercem, a lewym ramieniem.

Uważajmy czego sobie życzymy, prawda?
Uważajmy czego sobie życzymy, prawda? Netflix/screen z serialu Squid Game

Następnie policjant spada z klifu do oceanu, jednak nie otrzymaliśmy żadnych informacji o późniejszym odnalezieniu jego ciała. Umówmy się jednak, kino nie raz widziało gorzej wyglądające sytuacje, po których okazywało się, że bohater jednak przeżył. Jeśli tak będzie w istocie, to Gi-hun Seong może zyskać w 2 sezonie Squid Game mocnego sojusznika, a może niekoniecznie...

Nowe gry i kolor zielony

Reżyser serialu Squid Game uważnie dozuje informacje na temat kontynuacji swojego dzieła i zdradza nam jedynie drobne informacje. Według jego najnowszego oświadczenia natomiast, powinniśmy spodziewać się w drugim sezonie serialu jeszcze większej ilości i zupełnie nowych gier, niż mieliśmy możliwość obserwować w dotychczasowych odcinkach.

W oczekiwaniu na kolejną część historii ujawniono także, dlaczego gracze nosili ubrania w kolorze zielonym. Informacje na ten temat zdradziła główna kostiumografką produkcji i jak się okazuje, powodów było kilka. Jednym z nich było wyraźne rozróżnienie pomiędzy graczami i więźniami, a także symbolika wykorzystywanych barw, gdzie czerwień i krew uczestników turnieju wyraźnie odcinały się od ubrań walczących o życie. Co więcej, konkretna forma dresów nawiązuje też do kultury koreańskiej, gdzie niegdyś przed szkołami sprzedawano tego typu dresy. Miało to podkreślić niski status większości graczy i ich życiową porażkę.

Uczestnicy gry pochodzą z różnego rodzaju marginesu społecznego, którzy są zaniedbywani, nie zwracamy na nich uwagi. Chciałam, żeby ich obecność się wyróżniała, więc zaproponowałam, żeby ubrać bohaterów w pasujące do siebie dresy, powszechnie sprzedawane w przeszłości w sklepach z zaopatrzeniem przed szkołami. […] Najmocniejszy obraz pojawia się w scenie, w której czerwona krew rozbryzguje się na zielonych dresach, to trafne wprowadzenie do tonu i sposobu oddziaływania serialu.

Squid Game - dwie strony medalu, a może dwie perspektywy?
Squid Game - dwie strony medalu, a może dwie perspektywy? Netflix/materiały prasowe

Serialowy Seong Gi-hun ma pomysł na Squid Game 2

Jak już wspominaliśmy, na drugi sezon Squid Game będziemy musieli jeszcze długo poczekać, jednak prace koncepcyjne ruszyły pełna parą. Poinformował o tym m.in. odtwórca roli głównego bohatera pierwszego sezonu, czyli Seong Gi-huna. Aktor Lee Jung-jae ujawnił nie tylko, że brał już udział na spotkaniu w sprawie kontynuacji przebojowej produkcji, ale ma także własny pomysł na powrót niektórych postaci.

Po nakręceniu pierwszego sezonu Squid Game wszyscy razem urządziliśmy burzę mózgów i zastanawialiśmy się, jak przywrócić wszystkich do życia. Mój pomysł polega na tym, żeby zamaskowani mężczyźni wynieśli ich wszystkich jak najszybciej i przeprowadzili na nich operację, która utrzyma ich przy życiu. - Lee Jung-jae

Cóż, pomysł wydaje się nieco naciągany, ale godne pochwały są próby aktora, aby na plan powrócili członkowie wcześniejszej obsady.

Czy będzie sezon 3 Squid Game?

Warto jeszcze podkreślić, iż Hwang Dong-hyuk ujawnił, że prowadzi obecnie rozmowy z Netflix nie tylko na temat drugiego, ale i trzeciego sezonu Squid Game.

Jestem w trakcie dyskusji z Netflixem w sprawie 2. i 3. sezonu. Myślę, że wkrótce dojdziemy do jakiejś konkluzji. - Hwang Dong-hyuk

O czym miałby opowiadać kolejny sezon ciężko stwierdzić, szczególnie, że nie powstał jeszcze sezon 2. W zależności od losów, które dopiero będzie nam dane śledzić, może to być dalsza kontynuacja historii Seong Gi-huna. Równie dobrze w centrum fabuły może pojawić się któraś z postaci pobocznych. Fani serialu mają jednak jeszcze jeden pomysł, a mianowicie prequel, opowiadający o wcześniejszych losach gracza 001, czyli Il-nam Oha, który wielce zaintrygował widzów.

Gracz 001 był ważną częścią historii, czy będzie wspominany w sezonie 2?
Gracz 001 był ważną częścią historii, czy będzie wspominany w sezonie 2? Netflix/materiały prasowe

Niemniej, na ujawnienie tej zagadki przyjdzie nam jeszcze długo poczekać, a na razie trzeba skupić się na nadchodzącym, 2 sezonie Squid Game. Miejmy nadzieję, że obie strony (twórca i Netflix) dojdą do porozumienia w tej kwestii i wkrótce dowiemy się więcej na ten temat.

Jeśli natomiast podobał wam się serial Squid Game i czujecie pustkę w oczekiwaniu na sezon 2, to mamy dla was Top 10 pokrewnych tematycznie produkcji, które mogą umilić czas oczekiwania.

Sprawdź też:

Gry konsolowe w promocyjnych cenach!

miejsce #1

Team17

Overcooked! Jesz ile chcesz (Gra PS5)

199,99 zł89,00 zł-55%
miejsce #2

Nintendo

The Legend of Zelda: Breath of The Wild (Gra NS)

498,00 zł239,90 zł-52%
miejsce #3

Ubisoft

Riders Republic (Gra Xbox Series X)

244,90 zł119,00 zł-51%
miejsce #4

Microsoft

Forza Horizon 5 (Xbox Series Key)

299,00 zł202,37 zł-32%
miejsce #5

Techland

Dying Light 2 (Gra PS4)

269,90 zł187,00 zł-31%
miejsce #6

Firaxis Games

Sid Meier's Civilization VI (Xbox One Key)

69,40 zł47,86 zł-31%
miejsce #7

Studio Wildcard

ARK Survival Evolved (Gra NS Digital)

104,27 zł74,34 zł-29%
miejsce #8

Microids

SIFU The Vengeance Edition (Gra PS4)

229,00 zł164,90 zł-28%
miejsce #9

EA Games

Dragon Age Inkwizycja Essential (Gra PS3)

57,90 zł44,90 zł-22%
Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Squid Game - sezon 2. Premiera, fabuła, aktorzy i postacie, które powrócą w 2 sezonie serialu od Netflix - GRA.PL

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie